corisslide1.png

Nyní jste na stránce:

SEFAB SILIKÁTVýrobky CORIS®CORIS

Kontaktní informace

Coris - Color s.r.o.
Říčanská 1251
763 12 Vizovice

tel./fax: +420 577 452 143
mobil: +420 603 515 053
coris@coris-vizovice.czSEFAB® SILIKÁT

Silikátová fasádní barva

Popis

SEFAB® SILIKÁT je jednosložková, vodou ředitelná fasádní barva pro venkovní i vnitřní nátěry. Skládá se ze směsí anorganických pigmentů a plniv, dispergovaných ve vodním skle s přísadou hydrofobizačních prostředků, aditiv a fingicidů. SEFAB® SILIKÁT fasádní barva nevytvoří po aplikaci klasický film jako jiné druhy barev, ale reaguje chemicky s podkladem , kde vytvoří velmi jemnou krystalickou strukturu. Barva vykazuje nízký difuzní odpor a velmi dobrou krycí schopnost. Vyšší alkalické prostředí této barvy částečně působí desinfekčně na aplikovaném podkladu. Vyznačuje se dobrou přilnavostí k minerálním podkladům a na rozdíl od starších typů silikátových barev má nátěr zvýšenou odolnost proti otěru, vodotěsnost, a životnost min. 20 - 25 let. Barevné odstíny jsou vyráběny podle vzorkovnice odstínů Sefab, resp.podle předlohy dodané zákazníkem. Barva je ekologická a zdravotně nezávadná.

Použití

Nejvhodnějšími podklady jsou hladké vápenocementové, cementové, polymercementové omítky a porobeton. Minimální soudržnost podkladu je 0,25 Mpa. Nové omítky musí být vyzrálé (zkarbonátované) a minimálně vlhké. Barva není vhodná na sádrokarton a sádrové podklady.

Příprava podkladu

Podklady je nutné předem pečlivě připravit. Staré nátěry - vápno, disperzní a klihové barvy je nutné odstranit drátěným kartáčem nebo ocelovou škrabkou. Mastné plochy se omyjí mycími prostředky. Starší nesoudržné omítky se musí odstranit a opravit novou vápenocementovou omítkou a nechat alespoň jeden měsíc vyzrát.

Penetrace a vlastní povrchová úprava

Připravený suchý a očištěný podklad penetrujeme ředěným vodním sklem v poměru 1:4, nebo samotnou fasádní barvou ředěnou vodou v poměru 1:3. Vodní sklo je součástí dodávky. Penetrací se dosáhne sjednocení savosti u vyspravovaných a nerovnoměrně sajících míst a zpevnění připravovaného podkladu. Penetrace se nechá asi 24 hodin zaschnout. První nátěr barvou se provádí štětcem nebo válečkem, druhý nátěr se aplikuje až po 24 hodinách, tj. po vytvrzení první vrstvy. Třetí nátěr se doporučuje provést pouze na silně povětrnostně namáhané strany. Teplota při nanášení by neměla klesnout pod +10oC a přesáhnout +25oC. Pracovní pomůcky a znečištěná místa je nutné ihned po skončení práce omýt vodou. Barva je alkalická, proto je nutno při práci používat rukavice a ochranné brýle.

Přeprava a skladování

Výrobek se skladuje a přepravuje v původních obalech, musí se chránit před mrazem, střídáním teplot a přímým působením slunečního záření. Skladovací teplota je od +5oC do +25oC (nesmí zmrznout). Záruční doba výrobku je 24 měsíců ode dne výroby v mokrém stavu při zachování všech přepravních a skladovacích podmínek. Výrobek se používá neředěný a neupravuje se ani zahušťováním. Vyrábí se ve 121 základních odstínech podle vzorkovníku Sefab, resp.podle předlohy dodané zákazníkem.

Balení 5, 15, 25 kg

Základní technické parametry

Průměrná spotřeba 0,4 - 0,6 kg/m2 na 2 nátěry
Vodotěsnost 0,0 l/m2
Difuse 0,18 m
Přidržnost k betonu 0,8 Mpa
Přídržnost ke štuku 0,25 Mpa
Mrazuvzdornost 25 cyklů
Otěr za mokra 60 min.

Soubory ke staženíRealizace: Enzon