corisslide1.png

Nyní jste na stránce:

SEFAB SUPERVýrobky CORIS®CORIS

Kontaktní informace

Coris - Color s.r.o.
Říčanská 1251
763 12 Vizovice

tel./fax: +420 577 452 143
mobil: +420 603 515 053
coris@coris-vizovice.czSEFAB® SUPER

Akrylátová fasádní barva

Popis

SEFAB® SUPER je jednosložková, vodou ředitelná hmota na bázi akrylátová disperze, vhodná pro venkovní i vnitřní nátěry. Barevné odstíny jsou dány užitím stálobarevných pigmentů. Vyznačuje se středně zrnitou strukturou se zrnem do 0,35mm, dobrou přilnavostí k silikátovým podkladům, nepropustností pro srážkovou vodu (omyvatelná), velmi nízkým difusním odporem (dýchá), životností minimálně 15 let. Je ekologicky a zdravotně nezávadná.

Použití

Vhodnými podklady jsou vápenocementové a polymercementové povrchy, sádrokarton, eternit, cementotřískové desky. Podklady musí být pevné, soudržné s pevností min 0,25 Mpa. Znečištěné povrchy je třeba zbavit popílku a jiných nečistot nejlépe omytím tlakovou vodou.

Příprava podkladů (penetrace)

Nové podklady musí být vyzrálé, suché a zkarbonátované (2-3měsíce). Povrchová úprava se sestává z nepouštěného (penetračního) nátěru a dvou nátěrů neředěnou barvou SEFAB® SUPER. Penetrace se provádí akrylátovými disperzemi Sokrat 2804 nebo Sokrat 6402, zředěný vodou v poměru 1 díl disperze na 3-4 díly vody. Nové pevnější savé podklady lze napouštět barvou v poměru 1 díl barvy na 2 díly vody. Napouštění se provádí zásadně štětcem.

Vlastní povrchová úprava

První nátěr se provádí nejdříve 4 hodiny po penetraci nátěrem štětcem, válečkem (lze povrch. Strukturovat), případně stříkáním. Druhý nátěr se provádí min. za 12 hodin. Minimální teplota vzduchu a podkladu při práci a vysychání je +5oC.

Přeprava a skladování

Skladovací teplota je od +5oC do +25oC. Výrobek se skladuje a přepravuje v původních obalech, musí se chránit před mrazem, střídáním teplot a přímým působením slunečního záření. Záruční doba výrobku je 24 měsíců ode dne výroby při zachování všech přepravních a skladovacích podmínek. Výrobek se používá neředěný a neupravuje se ani zahušťováním nebo vzájemným mícháním barevných odstínů. Vyrábí se ve 121 základních odstínech, případně v žádaném odstínu podle vzorku.

Balení 5, 15, 25 kg

Základní technické parametry

Přídržnost k betonu Min. 0,8 Mpa
Přídržnost k sádrokartonu 0,2 Mpa 100% v sádrokart.
Difuse Max 0,35 m
Odolnost k teplotním změnám Min. 25 cyklů
Otěr za mokra Min. 60 min.
Mrazuvzdornost Min 25 cyklů
Průměrná spotřeba 0,5 - 0,6 kg/m2 na 2 nátěry
Spotřeba u břizolitů 1 kg/m2 na 2 nátěry


Realizace: Enzon