SEFAB SILIKON

Popis

Je jednosložková, vodou ředitelná hmota na bázi akrylátová disperze modifikované silikonem, vhodná pro venkovnípoužití. Barevné odstíny jsou dány užitím stálobarevných pigmentů. Vyznačuje se velmi dobrou přilnavostí k silikátovým podkladům, zvýšenou nepropustností pro srážkovou vodu (omyvatelná), nízkým difusním odporem (dýchá), životností minimálně 25 let. Je ekologicky a zdravotně nezávadná.

Použití

Vhodnými podklady jsou vápenocementové a cementovéomítky, beton, břízolit a cementotřískové desky. Používá se k vytváření barevných ochranných vrstev hlavně na frekventovaných místech s vyšší prašností a spadem, kde je odolnější než běžné fasádní barvy. Barva není vhodná pro trvale vlhké podklady, vápenné pačoky, frontové nátěry a zvětralé omítky.

Příprava podkladů (penetrace)

Nové podklady musí být vyzrálé, suché a zkarbonátované (4-6 týdnů). Povrchová úprava se skládá z napouštěcího (penetračního) nátěru a dvou nátěrů neředěnou barvou SEFAB® SILIKON. Penetrace se provádí akrylátovými disperzemi Sokrat 2802 nebo Sokrat 6402, zředěný vodou v poměru 1 díl disperze na 4 díly vody. Nové pevnější savé podklady lze napouštět i samotnou fasádní barvou ředěnou vodou v poměru 1 díl barvy na 5 dílů vody. Napouštění se provádí zásadně štětcem.

Vlastní povrchová úprava

První nátěr neředěnou barvou se provádí nejdříve 4 hodiny po penetraci nátěrem štětcem, válečkem případně stříkáním. Druhý nátěr se provádí min. za 12 hodin Minimální teplota vzduchu a podkladu při práci a vysycháni je +5oC. U břizolitových omítek je nutno počítat s vyšší spotřebou barvy.

Přeprava a skladování

Skladovací teplota je od +5oC do +25oC. Výrobek se skladuje a přepravuje v původních obalech, musí se chránit před mrazem, střídáním teplot a přímým působením slunečního záření. Záruční doba výrobku je 24 měsíců ode dne výroby při zachování všech přepravních a skladovacích podmínek. Výrobek se používá neředěný a neupravuje se ani zahušťováním nebo vzájemným mícháním barevných odstínů. Vyrábí se ve 121 základních odstínech, případně v žádaném odstínu podle vzorku.

Balení

5, 15, 25 kg

Základní technické parametry

Přídržnost k betonu
Min. 0,8 Mpa
Přídržnost k porobetonu
0,5 Mpa
Vodotěsnost
Max 0,1 l.m2
Mrazuvzdornost
Min. 25 cyklů
Otěr za mokra
Min. 60 min.
Difuse max.
0,2 m
Spotřeba
0,4 – 0,5 kg/m2 na 2 nátěry